Statisztika egyszerűen

Mágikus jelek nélkül...

Ne hanyagold el! - Normalitásvizsgálatok R-ben (Six Sigma in R)

2021. február 26. 08:00 - glantos70

Ahogyan azt az előző heti bejegyzésben elemeztük (Ne lógjon ki senki a sorból! - Miért fontos, hogy az adatok normál eloszlásúak-e?), nem érdemes elhanyagolni az adatok ellenőrzését, hogy vajon normál eloszlásúak-e. Ezt viszont nem túl barátságos kézzel elvégezni és az ismert táblázatkezelőknek…

Tovább
Szólj hozzá!

Ne lógjon ki senki a sorból! - Miért fontos, hogy az adatok normál eloszlásúak-e?

2021. február 19. 08:00 - glantos70

Normál eloszlás

Korábban már részletesen foglalkoztam több bejegyzésben is a normál eloszlással. Tisztáztuk, hogy az ugyanarról a fáról származó barackmagok tömege normál eloszlást követ (Milyen eloszlást követ a barackmag tömege?), elemeztük, hogy miért találkozhatunk a normál eloszlással annyi helyen a…

Tovább
2 komment

Diagramkészítés lustáknak – A „Six Sigma in R” sorozat újabb gyöngyszeme

2021. február 12. 08:00 - glantos70

Six Sigma in R

Az előző néhány hét cikkei eléggé sok energiát kivettek belőlem, a Bayes-i keresési algoritmus (A USS Scorpion nyomában – A Bayes-i keresési algoritmusok alkalmazása) bemutatása nagyon szép téma, de az R kód részletes ismertetése (Szimat, szimat …! – Bayes-i keresési algoritmus R-ben - 1. rész)…

Tovább
6 komment

Nem lett elég egyszerű...

2021. február 05. 08:00 - glantos70

Az előző hetek során megpróbáltam részletesen bemutatni a Bayes-tételére alapuló keresési algoritmus részleteit (Szimat, szimat …! – Bayes-i keresési algoritmus R-ben - 1. rész), de úgy tűnik, hogy egy kicsit "meghaltam a szépségben", a módszer lényege elveszett a rengeteg adatmanipuláció és…

Tovább
4 komment
süti beállítások módosítása