Statisztika egyszerűen

Mágikus jelek nélkül...

Amikor a statisztikusok beindulnak - Néhány szösszenet az év végi mulatság elé…

2020. december 31. 08:00 - glantos70

Érdekességek

Idén is megvizsgáltam, milyen a felhozatal a statisztikát népszerűsítő zeneművek területén, és nyugodtan kijelenthetem, hogy nem bántam meg! Ki mondta, hogy a statisztikusok és az adattudósok unalmas, besavanyodott emberek? Nézzünk pár csodálatos példát a youtube-ról kifogyhatatlan tárházából és…

Tovább
Szólj hozzá!

"Let my dataset change your world" - Ismét karácsony, ismét Hans Rosling!

2020. december 25. 08:00 - glantos70

Érdekességek

(A videó a képre kattintva indul el) Már tavaly is könnyedebb hangvételű dolgokat posztoltam az ünnepek alatt, most sem lesz ez másként. Tavaly egy számomra fantasztikusan élvezetes előadást posztoltam a két ünnep közt (Na, így kell adatokat bemutatni!). Hans Rosling, a neves Svéd professzor ismét…

Tovább
Szólj hozzá!

Egyből kitaláltam! – Megint a garanciális reklamációkról, de egy kicsit másképp

2020. december 18. 08:00 - glantos70

Minőségbiztosítás

Szerencsém van. Ezt a blogot időnként az élet írja. Most is ez történt, egy kedves barátom hívott fel azzal, hogy egy ismerőse a segítségemet szeretné kérni egy garanciális reklamációval kapcsolatban, valamiféle statisztikai elemzés elkészítésével kapcsolatban lenne kérdése. Ennél többet ő sem…

Tovább
1 komment

„Six Sigma in R” sorozat – Leíró statisztika R-ben

2020. december 11. 08:00 - glantos70

Six Sigma in R

Az R programnyelv és az erre épülő RStudio programozási környezet egy széles körben alkalmazott eszköz statisztikai feladatok elvégzésére. Kicsit részletesebben már írtam róla korábban (Nem muszáj kézzel számolni… - Latin négyzet kísérletterv R-ben). A Six Sigma pedig egy olyan management filozófia,…

Tovább
Szólj hozzá!

Robban vagy sem? – Megjósolható-e egy esemény valószínűsége, ha még sohasem történt meg ezelőtt?

2020. december 04. 08:00 - glantos70

Valószínűségszámítás

Az 1940-es évek második felében, a II. Világháború befejezése utáni időszakban az amerikai hadvezetést lenyűgözték az angolok és saját tudósaik sikerei a tudomány és ezen belül a matematika és a statisztika alkalmazásának sikerei a katonai jellegű problémák megoldásában. Ezen felbuzdulva tömérdek…

Tovább
7 komment
süti beállítások módosítása